Ixora markası ile üretmiş olduğumuz tüm parfüm, oda kokuları, diffuser ve dermokozmetik ürünlerimizde, ayrıca fason üretim yaptığımız her üründe kaliteyi insan sağlığına zarar vermeden yakalamak 18yıldır misyonumuz olmuştur. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken en hassas konulardan biri olan esansların, IFRA sınırlandırmalarına uygunluğunun kontrollerini ilk sıralarda tutmaktayız.

Sizlere öncelikle esansı tanımlayalım, esans; çiçek, ağaç, bitki ve hayvansal salgılardan elde edilir. IFRA (International Fragrance Association) tanımına göre de esans; kokulu veya koku veren maddelerin karışımlarından meydana gelir. Esanslar birden çok bileşenden oluşabilir ve içerdikleri kimyasallardan ötürü özellikle alerjik bünyelerde reaksiyon gözlemlenebilir. Vücudun özel bir maddeye karşı gösterdiği ters (kötü) tepkiye alerji diyoruz. Alerjik tepkimeyi harekete geçiren herhangi bir maddeye ise ‘’alerjen’’ adı verilir.

Alerjenler hakkında tüketiciyle en iyi iletişim yolu ürün etiketlemesiyle sağlanabilir ve bununla ilgili artık zorunluluk bulunmaktadır. Bu şekilde tüketici, alerjen madde içeren ürünleri bilinçli bir şekilde tercih etmiş olacaktır. Etiketteki zorunlu limitli maddelerin bildirilmesi tüketiciyi ya da alerjisi olanların kullanımını engelleyebilir. Ixora Kozmetik olarak deneyimli ekibimiz ile etiket çalışmalarını hassasiyet ile yapmakta, müşterilerimizin memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlamaktayız.

Yapılan yeni araştırmalar sonucu alerjenlere yeni sınırlandırmalar veya yasaklamalar gelebilmektedir. 2 Ağustos 2017 tarihinde Avrupa Birliği’ nin 1223/2009 tarihli Kozmetik Regülasyonuna ek olarak yayınlanan ve Regülasyonun Ek- II  ve Ek- III  numaralı eklerini etkileyen EU 2017/1410  numaralı değişiklik yayınlanmıştır.

Söz konusu değişikliğe göre aşağıdaki hammaddeler Kozmetik Regülasyonunun kozmetik ürünlerde kullanımı yasak olan hammaddelerin listelendiği Ek-II’ sine eklenmiştir:

  • 3-(4-Hydroxy-4-methylpentyl) cyclohex-3-ene-1-carbaldehyde [CAS# 51414-25-6] (HICC-Lyral)
  • 4-(4-Hydroxy-4-methylpentyl) cyclohex-3-ene-1-carbaldehyde [CAS# 31906-04-4] (HICC-Lyral)

Bunun sonucunda 23 Ağustos 2021 tarihinden sonra ise piyasada bu hammaddeyi içeren hiçbir ürünün bulunmaması gerekmektedir.

Fason üretimlerimizde ve kendi markamız olan Ixora markalı ürünlerinde bu konuya olan hassasiyetimizi bilmenizi isteriz. Çünkü sizi seviyor ve kaliteden ödün vermeden üretiyoruz!

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fason #kozmetik #uretim #üretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday