Kozmetik ürünler farklı kullanım alanlarına sahip olabildiği gibi, farklı saklama koşullarına da sahip olabilirler. Kısaca; her ürünü aynı şartta muhafaza edemeyiz. Çünkü tıpkı ilaçlardaki gibi, bazı kozmetik ürünlerin nemden uzak tutulması gerekebilirken, kullanılan hammaddelere göre bazı kozmetik ürünlerin güneş ışığına maruz bırakılmaması gerekebilir. kozmetik ürünün ömrü için etiket üzerinde yazan talimatlar dikkatle okunmalı ve uygulanmalıdır.

Örneğin alfa-hidroksi asit, peptit veya protein gibi hassas hammaddeleri yapısında bulunduran kozmetik ürünler üreticinin belirttiği şekilde saklanmalıdır. İçeriğinde yüksek miktarda su içeren şampuan, makyaj temizleme ürünleri veya bitkisel preparatların yoğun olduğu ürünler mikrobiyolojik üremeye daha elverişli olmalarından ötürü aşırı nemli ve sıcak ortamlarda saklanmamalıdır. Yine kolonya, parfüm ve aseton gibi kokulu ve organik çözücülü ürünlerin yüksek sıcaklıkta saklanması yapılarındaki çözücü ve esansların uçmasına neden olabilir.

Tüketici öncelikle ambalajların bozulmamış ve üzerindeki yazıların okunabilir olmasına dikkat etmelidir. Özellikle ürün üzerinde yazılması zorunlu olan üretici adı adresi, ürün bileşen listesi, ürün nominal miktarı, özelliğine bağlı olarak son kullanım tarihi ya da açıldıktan sonra öngörülen kullanım süresi belirtilmiş olunmalıdır. Bu bilgilere sahip olmayan ürünlerin alınmamasını tavsiye etmekteyiz.

Dağlar Kozmetik olarak TİTCK‘nın yayınladığı mevzuat ve kılavuzları yakından takip etmekte sizler için en açıklayıcı, en uygun etiketler ile ürünlerimizi piyasaya sürmekteyiz. Bizlere fason kozmetik üretimi yaptıran ve etiket hazırlarken yardım isteyen müşterilerimize ise uzman kadromuz ile destek olmaktayız.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi #uretim #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday