Tartarik Asit Nedir?

Tartarik Asit, birçok bitki ve meyvede, ancak en çok demirhindi ve üzümde bulunan doğal olarak oluşan bir dikarboksilik asittir. Tartarik asit Nijerya’dan Meksika’ya kadar birçok ülke mutfağında kullanılan bir içeriktir. Yemeklere keskin bir tat katan tartarik asit bağışıklığı güçlendiriyor ve sindirime yardımcı oluyor. Aslında farkında olmadan gün içinde tartarik asit tüketiyor olabilirsin. Fakat tartarik asidin cilde faydalarını görmek için tartarik asit serumları, peelingleri ve kremleri kullanman gerekiyor. Gördüğün gibi tartarik asit kullanım alanları değişkenlik gösterebiliyor!

Tartarik asit, AHA olarak da bilinen alfa-hidroksi asitler sınıfına aittir. Alfa hidroksi asitler, hem meyve hem de sebzelerde bulunan doğal olarak oluşan maddelerdir ve genellikle güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Bunun yanında alfa hidroksi asitler, ölü deri hücrelerini cildimizin yüzeyinden temizlemek ve peeling yapmak için cilt bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılır.

 

Tartarik Asidin Cilt Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

  • Cildin en üst katmanındaki ölü deri hücrelerini nazikçe temizlemeye yardımcı olur.
  • Cilt dokusunu yumuşatmaya ve yüzdeki matlığı aydınlatmaya yardımcı olur.
  • Kuruyan ve sertleşen cilt tabakasını yumuşatmaya, ciltteki nem dokusunu bağlamaya yardımcı olarak kullanılan diğer cilt bakım ürünlerinin de emilimini kolaylaştırmaya yardımcı olur.
  • Sahip olduğu antioksidan özelliği ile cildi serbest radikallerden UV ışınlarından, kirlilik gibi çevresel faktörlerden korumaya yardımcı olur.
  • Cilt tahrişini en aza indirmeyi amaçlar ve pH oranını sabit tutmaya yardımcı olur.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi  #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday