Tanıtım faaliyetleri tüm ürünlerde olduğu gibi, kozmetik ürünlerin de satışını etkileyen çok önemli bir faktördür. Çok başarılı bir tanıtım ürün satışlarını arttırabilirken, başarılı olamamış bir tanıtım ile çok kaliteli bir ürünün satışı istenilen seviyeye gelemeyebilir.

Kozmetik ürün tanıtım faaliyetlerinde dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan bazıları;

  • Kozmetik ürünlerin gerçekte sahip olmadıkları özellikler var gibi kullanılmamalıdır. İmada dahi bulunulmamalıdır.
  • Ürünlerin bileşenlerinin kozmetik tanımına uygun olmayan veya ürüne ait olmayan özelliklerinin tanıtımlarda kullanılması uygun değildir.
  • Sağlık Bakanlığının ve Kurumun adı veya logosu kullanılmamalıdır.
  • Kurum, kişi adı, amblem, logo ve diğer özgün kurumsal kimlik unsurları, tüketicinin aldanmasına yol açacak şekilde kullanılmamalıdır. Ürün araştırmasına katılan kurum, kuruluş veya kişilerin adları ve belgeleri izinsiz kullanılmamalıdır.
  • Yapılması zorunlu olan ürün bildirim işlemleri ve diğer tüm işlemler kullanılmamalıdır.
  • Tanıtımlarda ürünün, ekolojik çıkar sağladığını iddia eden ve çevre güvenliği ile ilgili garanti veren beyanlar, belgelendirilmeden kullanılmamalıdır. Ürünün sahip olmadığı ekolojik üstünlüğü ima eden reklam işaretleri içermemelidir.
  • Kozmetik ürünler için herhangi bir hastalığı tedavi etmek ve/veya önlemek, teşhis etmek veya bir fizyolojik fonksiyonu düzeltmek, düzenlemek ve/veya değiştirmeye ilişkin ibareler, farmakolojik, immünolojik ve/veya metabolik etkilerin sonucunda, fizyolojik fonksiyonları yenilediğini, düzelttiğini ve/veya değiştirdiğini iddia eden beyanlar, beşeri tıbbi ürün etkisine atıfta bulunan beyanlar kullanılmamalıdır.

Tanıtım kozmetik ürün satışları için de bu kadar önemli bir faktörken, bunu kullanmak isteyen art niyetli bir takım insanlar illaki olacaktır. Dikkat edilmesi gereken daha pek çok nokta vardır. Sizlere kısaca anlatmaya çalıştık. Üreticiler kadar tüketicilerin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi #uretim #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday