Tamanu yağı doğal bir antibiyotik olarak nitelendirilmektedir. Bu bakımdan tedavilerde destekleyici ürün olarak kullanılmaktadır. Tamanu yağı, Latince ismi Calophyllum inophyllum olan bir bitkinin meyvelerinde bulunan çekirdeklerinden elde edilen bir yağdır.

TAMANU YAĞI NEYE İYİ GELİR?

Tamanu yağı sahip odluğu doğal antibiyotik özelliği sayesinde pek çok cilt sorununa iyi gelen bir etkiye sahiptir. Sahip olduğu yeni doku oluşumunu arttırıcı etkisi bakımından çeşitli cilt sorunlarına iyi gelir.

TAMANU YAĞI FAYDALARI

Tamanu yağı düzenli olarak kullanıldığında önemli faydaları kendi içinde barındıran bir takviye ürün olma özelliği barındırır. Tamanu yağı uzun yıllardan beri yanık ve yaralanma tedavisinde etkili bir doğal ürün olarak kullanımı söz konusu olan bir ürün olma özelliği ihtiva eder. Tamanu yağının en iyi bilinen faydaları şunlardır:

– Egzama nedeniyle kuruyan cilde fayda sağlar,
– Böcek ısırığı sebebiyle oluşan şişliği ve ağrıyı giderir,
– Ter kokusunu azaltıcı etkiye sahiptir,
– Cilde derinlemesine işler ve kesik, yanık gibi yaraların iyileşmesine fayda sağlar,
– Cilt kaşıntısını giderir,
– Bebek bezinin sebep olduğu tahrişe iyi gelir,
– Cilt çatlaklarının görünümünü azaltır,
– Ciltte oluşan sivilce izlerinin ve güneş lekelerinin görünümünü azaltır,
– Sivilcelerin cilt üzerinde yayılmasını önler ve iyileşme sürecini kısaltır,
– Masajla uygulandığında romatizma ağrılarını hafifletici etki gösterir,

TAMANU YAĞI NASIL KULLANILIR?

Tamanu yağı, inceltmeden direk olarak cilt üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cilde uygulandığında ise olumlu etkisini anında göstermeye başlayarak cildi yumuşatır. Tamanu yağı, cildin sivilceden olumsuz etkilenen, kaşınan yahut şişen kısımlarına direk olarak uygulanabilir. İstenirse cilt bakımı için evde hazırlanan maskelere rahatlıkla eklenerek de kullanılabilir. Tamanu yağının kokusunun ağır gelmesi durumunda içerisine bir kaç damla lavanta yağı eklenebilir.

Yağın kullanımında önce olası alerjik durumlardan korumak amacıyla elin üst bölgesinde, küçük bir alanda test edilmesi faydalı olacaktır. Fındık alerjisi kişilerin tamanu yağı kullanmadan bir önce doktora danışması faydalı olacaktır.

 

Siz de Fason Üretim yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli.      +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday