Diğer adı ‘KIRKKİLİT OTU’ olan AT KUYRUĞU OTU zamanların en popüler şifalı bitkilerinden biridir. At kuyruğu otu küçük bir bitki olup, biberiye bitkisine benzeyen sert ve sivri yaprakları vardır. Kendine özgü yeşil renk tonu olan bu bitki tam anlamıyla şifa kaynağıdır.

 At kuyruğu otunun vücuda faydalarına baktığımızda:

-Eklem ağrılarını hafifletme
-Vücut direnini koruma
-Kan değerini dengeleme
-Stresi önleme
-Böbrek fonksiyonlarını düzenleme
-Kemik gelişimini destekleme
-Cilt sağlığını koruma

 

İçeriğindeki kimyasallar ve antioksidan özelliğinden dolayı kozmetikte de oldukça tercih edilen bu ot, içerdiği selenyum sayesinde tırnakların güçlenmesine, saçın beslenmesi, yumuşak, daha canlı ve parlak görünmesini sağlarken aynı zamanda saç uzamasında da etkilidir.

At kuyruğu otunda bulunan silika yalnızca kemikleri güçlendirmekle kalmayıp, bir yandan da cildin kolajen üretimini teşvik ediyor. Cildin en üst tabakasının yenilenmesini sağlayarak hücrelerin erken yaşlanmasının önüne geçiyor. Bu sayede ciltteki erken yaşlanma belirtilerini giderip, ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını sağlıyor.

Bunlara ek olarak hücre yenileyici ve nemlendirici özelliğinden dolayı yaraların yatışmasında ve iyileşmesinde de kullanılır.

 

 

Sizde AT KUYRUĞU YAĞI İÇEREN ŞAMPUAN, SAÇ BAKIM KREMİ VE NEMLENDİRİCİ KREM için FASON ÜRETİM yaptırmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için lab2@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday