SELÜLİT VE HAMİLE ÇATLAĞI GİDEREN YAĞ

Selülit, ciltte yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasından kaynaklanan yumru ve çukur oluşumunu ifade eden bir terimdir. Genel olarak portakal kabuğuna benzer bir görünüme sahip olan selülit kadınların yüzde 80 ila 90’ını etkiler. Selülit hem erkekleri hem de kadınları etkileyebilen bir durum olsa dahi, yağ, kas ve bağ dokusunun anatomik olarak farklı dağılımları nedeniyle kadınlarda daha yaygın ve kolay gözlemlenebilir. Hamilelikte çatlak oluşumu ise oldukça sık görülen bir durumdur. Gebelikte salgılanan hormonlar cildin yapısını da etkilemektedir. En çok karın bölgesinde görülen çatlakların nedeni, bebekle birlikte büyüyen bölgedeki cildin gerilmesidir.

Selülit ve hamilelikte oluşan çatlakların giderilmesi için beslenmeye dikkat etmek, düzenli spor yapmak gerekmektedir. Beslenme ve sporun yanı sıra selülit ve çatlak oluşumuna karşı vücudun nem dengesini korumak adına vücut bakım yağları kullanılabilir. Kırışıklıklar, ince çizgiler, kesik ve çizik izleri gibi deformasyona uğrayan dokularda da etkili olan bakım yağları, nemlendirici özelliği sayesinde su kaybı yaşayan kuru ciltlerin pürüzsüz görünüme kavuşmasını sağlar.

Sizde Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday