“Eski Yunan Dönemi” nde, Hipokrat, Zezzos, Pliny ve bunlar gibi bir çok insan tarafından kullanılan salyangozlar, öksürük tedavisinden, mide ülserine kadar pek çok tıbbi amaç için kullanılmaya başlanmıştır.

Şili’de yapılan araştırmalar sonucu salyangoz salgının son derece özel bir durumunun farkına varılmıştır. Salyangoz çiftliklerinde çalışan işçilerin ellerindeki sıra dışı yumuşaklık ve salyangoz kafesleri yüzünden zaman zaman ellerinde oluşan küçük kesiklerin herhangi bir yara izine meydan vermeden düzelmesi, Şili’de çalışan bilim adamlarının dikkatini çekmiştir.

Salyangozlar, dokularını kendi kendine tedavi edebilen ve kabukları kırıldığında yerine yenisini üretebilen canlılardır. Aslında, dokuların bir kaç saniyede yeniden oluşmasını sağlayan o güçlü yenileyici etki, salyangozun doğal yollarla arkasında bıraktığı salgının kendi özelliğidir. Bu özellik de, salyangozu ayrıcalıklı bir canlı yapmaktadır.

Sizde Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday