Hepimizin korkulu rüyası olan saç dökülmesi…

Saç dökülmesi, mevsimsel değişiklikler, stres, demir eksikliği, hormon bozuklukları nedeniyle meydana gelebilir. Sağlıklı bir saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur ve erişkinlerde yıkanma ve taramaya bağlı olarak günde ortalama 100-150 adet saç teli dökülmesi normal kabul edilir.

Her saçın ömür süresini kabaca üçe ayırabiliriz.

Büyüme evresi en uzun süren evredir. Bu evrede saç ortalama ayda 1-2 cm uzar. Bu evreyi tamamlamış olan saç daha sonra birkaç hafta süren dinlenme evresine girer. Ortalama 2-3 hafta süren bu evreden sonra ise dökülme evresine girecektir.

Dökülme evresine giren saç, saç folikülü ile olan bağlantısını kaybederek ve 2-4 ay içinde dökülür. Bu döngü bir ömür boyu devam eder ve saçın dış görünüşünden hangi evrede olduğu anlaşılamaz.

Saçın %85-90’i büyüme evresi, %1-2’si dinlenme evresi ve %10-15’i dökülme evresinden oluşur.

Saç dökülmesini önlemede besinlerin önemi büyük olsa da dışarıdan saça verilen desteklerde önemlidir. Günümüzde saç sağlığını desteklemede popüler bir ürün olan PROCAPİL kullanılmaktadır.

Peki ya procapil nedir?

Procapil, saç dökülme tedavisinde kullanılan bir vitamin kompleksi (Biotinil Tripeptid – Oleanoic Asit – Apigenin) olup, DHT (Di Hidro Testosteron) hormonunu baskılar ve böylece saç köklerine sağlıklı kan akışını sağlayarak dökülme, incelme, uzama problemlerini gidermeye yardımcı olur. Procopil, Minoksidil ve Finasterid ile birlikte tüm dünyada saç dökülmesini gidermede kullanılan 3 popüler etken maddeden biridir. Yeni saç büyümesini %121’e kadar artırarak saç dökülmesini %58 oranında azaltmaktadır. Ayrıca etkinliğinin klinik testler ve bağımsız kurumlarca kanıtlanmış olması da procapil’in sevilmesini sağlayan en önemli etkendir.

Sizde PROCAPİL ŞAMPUAN için FASON ÜRETİM yaptırmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday