Pirinç kepeği yağı diğer bitkisel yağlara göre dört kat daha fazla sağlıklı yağ asitleri (omega 3 ve omega 6) içerir. Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesine ve saç köklerinin güçlenmesine yardım eder ve cildi besler. Bu yağlar aynı zamanda saçların erken beyazlaşmasını ve seyrelmesini engeller.

E vitamini ailesinin bir parçası olan tocotrienols yönünden oldukça zengin olan pirinç kepeği yağı ısıyla çalışan saç bakım cihazlarının yıprattığı saçları tekrar eski parlaklığına kavuşturmada iyi bir yardımcıdır. Saç uçlarında koruyucu bir tabaka oluşturarak kırıkların artmasını engeller. Bu nedenle bazı kozmetik saç bakım ürünlerinde pirinç kepeği yağı kullanılır.

Pirinç kepeği yağını kendiniz saç derinize masaj yaparak uygulayabilir veya içeriğinde pirinç kepeği yağı bulunan bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Pirinç kepeği yağı içinde bulunan oryzanol güneşin zararlı ultraviyole ışınlarını engeller. Cilt ve saç sağlığı açısından oldukça zararlı olan bu ışınlar ciltte kuruluğa ve saçlarda renk kaybına neden olabilir. Özellikle yaz aylarında içinde pirinç kepeği yağı bulunan koruyucu güneş kremleri kullanabilirsiniz.

Pirinç kepeği yağı, insan derisinde de bulunan, Seramid’e benzer kimyasal bir yapıdadır. Bu yapısı ile, cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasına yardım eder. Çünkü, cildin kolajen üretimini de artırır. Ayrıca, yaşlanmayı geciktiren bir enerji santrali gibi çalışır. Bolca E vitamini ve ciltteki serbest radikalleri sayıca düşüren yağ proteinleri içerir.

 

Siz de Fason Üretim yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli.      +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday