Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar


Eğer çok fazla parfüm kullanıp bu alanda uzman konuma gelmediyseniz sakın bir kokuyu denemeden almayın. Herkesin ten yapısı farklıdır. Tenden tene kokunun kimyası değişir. Bu kalıcılığı ve fark edilirliği de etkiler. Biri size ‘’Bu parfüm tenimde 16 saat kalıyor’’ diyebilir. Ancak aynı parfüm sizin teninizde 6 saati geçmeyebilir. Bir parfüm başka tende 5 metre öteden fark ediliyor olabilir ancak sizin teninizde damarlarda ki kan akışını görecek kadar yakınına gelince fark ediliyordur.

Bir parfümü satın alabileceğiniz 2 yer var. Mağazalar ve internet. Satın almış olduğunuz kokunun kalitesi markadan markaya değişeceğini de unutmamak lazım. Bir parfüm bir markada hoşunuza gitmezken aynı parfüm başka bir markada hoşunuza gidebilir. Markanın parfümü saklama koşullarına göre parfümün kokusu da değişecektir.

Parfümün belirli düşmanları vardır. Hava, güneş ışığı ve dolaylı olarak sıcaklık ve nem. Parfüm saklanırken bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Odanız gibi açık yerler ve ya banyo bu düşmanlara maruz kalan yerlerdir. Odanızda kapalı dolabın içinde saklayabilirsiniz. Bazıları şarap dolabı alıp içini şekillendirip parfümlerini orada saklıyor. Parfümleri kapalı ve karanlık bir yerde muhafaza etmek çok önemlidir.

Parfüm tene sıkılır. Kıyafetlere sıkılması tavsiye edilmez. Kokunun teninizin kimyasıyla karışıp gelişmesi gerekir. Saça sakala asla sıkılmaması gerekir. Kıyafetinizde ki çamaşır tozu ya da yumuşatıcının kokusu parfümünüzün kimyasını da bozar. Parfümün sıkılacağı yerlere gelirsek yaz kokusu ile kış kokusuna göre ayrım yapmak zorundayız. Çok hafif bir parfümü sıkabileceğiniz yerler  : ensenin iki tarafı, boyun, bilek içleri ve dirsek içleri ideal yerlerdir. Bileklerinize sıkınca bileklerinizi birbirinize sürtmeyin. Bu kokunun kimyasallarını bozup kokusunu değiştirecektir. Bunların hepsi sıcak bölgelerdir ve kokuyu gayet güzel yayarlar. Kadınlar için ek olarak diz arkasını da deneyebilirler. Kışın genellikle güçlü bir parfüm kullanılacağı için ensenin arkasına bir ve boyuna bir olmak üzere kullanılırsa yeterli olur.

Parfüm dünyasında edp ön plana çıkıyor. Edt’leri ne kadar iyi saklarsanız saklayın belirli bir süre sonra bozuluyor. Edp’ler ise çok uzun zaman dayanır ve bozulmaz. Ancak markaların edp altında ürettiği çakma parfümlerden uzak durun. Açık parfüm değil. Onlara asla bulaşmayın. Güzel kokuları kaliteli bir şekilde kopyalayabilen bazı markalar var. Parfüm alırken markanın geçmişine, ürün yelpazesine ve bir internet sitesi olduğuna kesinlikle dikkat edin. Yorumlarını okuyun. Markanın size güven sağlaması için örnekler toplayın. Gerçekten edp üreten markalara odaklanılması gerekiyor. Yoksa paranızı çöpe atmış olursunuz.

ixora markası 22 yıllık deneyimiyle edp parfüm üretimine en iyi örneklerden  birisidir. Hizmetlerini en yüksek kalitede gerçekleştirmeyi amaç edinen ixora markası, edp parfüm konusunda Türkiye’de kendisini en iyiler arasına koymayı başarmış ve kalitesini Avrupa standartlarına çıkarmayı başarmış ülkemizin nadide markalarından birisidir.

Sizde Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

 

 

 

 

Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    WeCreativez WhatsApp Support
    Müşteri temsilcimiz en kısa sürede cevap vericektir.
    👋 Nasıl yardım edebilirim?