Noni suyu, noni adı verilen bir meyveden üretiliyor ve bu meyve Güneydoğu Asya kökenli bir bitki. Geleneksel olarak kıyafet boyamak ve çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmış olan noni ağacı, volkanik aktivitelerin bol bulunduğu bölgelerde yetişebiliyor.

Cilt Sağlığına İyi Gelir

Noni suyu bir analjezik, antioksidan ve anti-inflamatuvardır ve bunlar da cilt sağlığında büyük rol oynarlar. Temel yağ asitleri bakımından da zengin olan meyve suyu, hücre duvarlarının fonksiyonlarını iyileştirir ve bu nedenle cilde iyi gelir. Cilt besinleri daha iyi emer ve toksinleri ise daha verimli şekilde atmaya başlar.

Proxeronine adlı bir bileşen içeren meyve suyu, xeronine adlı bir maddenin üretimine imkan tanır ve bu madde hücreleri sağlıklı tutar, anormal hücreleri normal hallerine geri döndürmeye yardımcı olur.
Noni suyu aynı zamanda ciltteki dermatiti tedavi etmek için de kullanılabilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken onu bölgeye sürmek ve 15 dakika beklemek, ardından da temiz su ile durulamak. Aynı formül kırışıklar için de kullanılabilir.

Saçı Güçlendirir

Nonideki gliserol ve butirik asit gibi bileşenler, saç sağlığında rol oynarlar. Yağ asitleri ise saç foliküllerini güçlendirirler ve dökülme gibi problemlerin önüne geçerler. Ayrıca noni suyunun kepek gibi saç derisi problemlerine de iyi gelebileceği belirtilmektedir.

Hücre Tamirine Yardımcı Olur

Noni renksiz alkaloidlere sahiptir ve bunlar da hücre tamirine destek olur ve vücudun dengede kalmasını sağlarlar. Ayrıca az miktarda xeronine adlı alkaloide sahip olması, hücre fonksiyonlarını iyileştirmesini sağlar. Bağ dokuların tamirinde de etkili olduğu belirtilen noni suyu, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

 

Siz de Fason Üretim yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli.      +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday