NEDEN SAÇ SERUMU KULLANMALISINIZ?


Saç serumları, çok yönlü faydaları sayesinde kozmetik rafınızda bulunması gereken harika ürünlerdir. Saçınızı yumuşatmaya, elektriklenmeyi gidermeye, parlaklık kazandırmaya ve ısı, toz ve kirlilik gibi sert çevresel saldırganlara karşı bir kalkan görevi görmeye yardımcı olurlar. Ayrıca kullanımları çok kolaydır ve genellikle saç yıkandıktan sonra ve şekillendirilmeden önce uygulanır.
Saç Serumu Nedir?
Saç serumu, saçınızın yüzeyini kaplayan silikon bazlı sıvı bir üründür. Saç yağının aksine saç kütiküllerine nüfuz etmez veya saç yapısında değişikliklere neden olmaz. Bunun yerine saçın kıvırcıklığını ve pürüzsüzlüğünü artırır. Ayrıca elektriklenmeyi yumuşatır, parlaklık katar ve saçınızı çevresel saldırganlardan korur.
Saç serumlarının içerisinde bulunan silikon, saçlarınızın güçlenmesine ve parlaklaşmasına yardımcı olur. Ayrıca saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Silikon bazlı serumlar, saç hasarını en aza indirmek için daha düşük bir pH seviyesine sahiptir. Serumlar gibi çoğu saç bakım ürününde kullanılan dimetikon ve polisiloksanın saç gövdesini koruduğu ve ısı hasarını durdurmak için kütikül dolgularını birbirine yapıştırdığı bilinmektedir. Saç serumlarının içeriğindeki aktif maddeler ve amino asitler saçınızın derinliklerine nüfuz ederek saç kırılmalarını en aza indirir. Ayrıca saç serumları saça mükemmel bir yağlanma sağlayarak daha kolay şekil almasını sağlar.
Saç Serumunun Faydaları
• Saç serumu saçlarınızı daha parlak ve sağlıklı yapar ve dolaşmaları azaltır.
• Serum ışığı yansıttığı için saçların parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Ayrıca saçlarınızı toz ve nemden korur.
• Düşük pH seviyesi şişmeyi önler ve saç liflerini bir arada tutarak hasarı önler.
• Saç serumu ayrıca saçınızı güneşin zararlı etkilerinden, kirleticilerinden, diğer zararlı kimyasallardan ve ısıyla şekillendirme aletlerinden korur.
• Kuru saçların veya renkten zarar görmüş saçların nemlenmesine yardımcı olur.

Siz de fason kozmetik üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ürettiğimiz kozmetik ürünlerden numune sipariş vermek istiyorsanız buraya tıklayarak sipariş verebilirsiniz.
#fasonkozmetikuretimi #fason #kozmetik #uretimi #üretimi #yerliüretim

Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    WeCreativez WhatsApp Support
    Müşteri temsilcimiz en kısa sürede cevap vericektir.
    👋 Nasıl yardım edebilirim?