Günümüzde AHA olarak kısaltılan Alfa Hidroksi Asitler ve BHA olarak kısaltılan Beta Hidroksi Asitler cildin üst katmanında oluşan ölü deri hücrelerini gidererek pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklı ciltte oluşan koyu lekelerin giderilmesi, ölü deri hücrelerinin yenilenmesi, aknelerin ciltten uzaklaştırılması ve kolajen üretiminin hızlandırılması için AHA ve BHA’lar gereklidir.

AHA ve BHA birlikte kullanıldığında cildin nem deposu olarak görev yapar. Yaşlanmadan kaynaklı azalan kolajen üretimini hızlandırarak ince çizgileri ve kaz ayaklarını hedef alır. AHA ve BHA sayesinde bu bölgeler sıkılaşır ve homojen dokulu bir cilt yapısı görünümü kazanır.

AHA içeren ürünleri genel olarak normal ve kuru cilde sahip kişiler kullanmalıdır. Güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklı oluşan lekeler için ölü deri hücresi olarak adlandırılan cildin en üst tabakasını soyan AHA içeren ürünler tercih edilmelidir. AHA’lar cildin homojen bir görüntü kazanmasına yardımcı olmasının yanı sıra  kolajen üretiminin hızlanmasına da etki etmektedir.

BHA içeren ürünleri ise genelde akneye meyilli ve siyah noktalı cilt yapısına sahip kişiler tercih etmelidir. BHA’lar yüzeydeki akne probleminin yanında gözenekleri tıkayan yağların bile uzaklaşmasında etkin rol oynamaktadır. BHA’lar normal ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde güzel bir etki gösterirken kuru cilt yapısına sahip kişilerde tahrişe yol açmaktadır.

AHA olarak tanımlanan asitlerin başında lekelere çözüm sunan glikolik asit ve kuru ciltlere nem sağlayan laktik asit gelmektedir. BHA olarak tanımlanan asitlerin başında ise akne karşıtı salisilik asit gelmektedir.

AHA ve BHA’lar tonik, yüz temizleme jeli ve serumlarda tek  başına kullanılabileceği gibi birlikte de  kullanılabilmektedir.

Siz de Fason Katı Sabun Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için buraya tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday