KOZMETİKTE UYGUNSUZ ÜRÜNE CEZA !!


Sağlık Bakanlığı, piyasada denetimini yaptığı 532 kozmetik ürününden 438’inin teknik düzenlemeye aykırı (uygunsuz), 5’inin ise güvensiz olduğunu açıkladı.
Bakanlık, ürünler için toplam 590 bin 664 lira para cezası uyguladı. Bazı ürünlere geri çekme ve imha işlemleri de yapıldı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, “Bilinen en ünlü kozmetik markalarının dahi sahteleri internette satılabiliyor. Nasıl ki bitkisel ürünlerin internet gibi ortamlardan alınıp tüketilmemesi gerekiyorsa, aynısı kozmetik ürünler için de geçerli” dedi.
 Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, 2021 yılının Nisan-Eylül döneminde kozmetik ürünler piyasa gözetim ve Denetim faaliyetleri sonucunda teknik düzenlemeye aykırı ve güvensiz ürünler tespit ederek bu ürünlere idari para, geri çekme ve imha gibi cezalar uyguladı.
Dağlar kozmetik   piyasa da güvenli, teknik düzenlemeye uygun üretim yapmakta.  Tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz , üretimin avantajlarını tam olarak kullanabileceğiniz fabrikamızın 22 yıllık üretim tecrübesinden yararlanabilirsiniz.   Laboratuvar bölümümüz de ise  Kozmetik, biyosidal, ilaç, tıbbi bitkisel ürün ve klinik araştırmaların alanında danışmanlık, ruhsatlandırma, raporlama, ARGE ve analiz gibi faaliyetler sektördeki değerli üreticilerimize hizmet vermektedir.
Sizde Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.
Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.
Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

Haberler

Comments are disabled.

    WeCreativez WhatsApp Support
    Müşteri temsilcimiz en kısa sürede cevap vericektir.
    👋 Nasıl yardım edebilirim?