Kozmetik Yönetmeliği 12. Madde (ç) bendi gereğince Ek 1/B de belirtilen durumlara açıklık getirecek şekilde düzenlenecek Kozmetik Ürün Güvenlilik değerlendirme raporunun hazırlanması sırasında firmalara yol göstermek amacıyla gelişen teknolojik koşullara göre güncellenmiş kılavuza yer vermektedir.

 

AMAÇ

MADDE 1- (1) Kozmetik Yönetmeliğinin 6 ncı maddesi gereğince piyasaya arz edilen bir kozmetik ürün, normal ve üretici tarafından öngörülebilen şartlar altında uygulandığında veya ürünün sunumu, etiketlenmesi, kullanımına dair açıklamalara veya üretici tarafından sağlanan bilgiler dikkate alınarak önerilen kullanım şartlarına göre uygulandığında, insan sağlığı açısından güvenli olmalıdır. İşbu Kılavuz, Kozmetik Yönetmeliğinin 12 nci maddesi gereğince bir kozmetik ürünün güvenlilik değerlendirmesinin yapılabilmesi için kozmetik üreticilerine yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır.

Devamı için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Ya da siz de Ürün Bilgi Dosyası yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

https://titck.gov.tr/storage/Archive/2020/announcement/asd_2ac370f8-a88d-4639-be93-5751361ad588.pdf

 

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday