1 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanmış “Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünlerin Ürün Takip Sistemine (ÜTS) Kaydı” konulu genelge gereğince Bu itibarla; kozmetik ürünler için Elektronik Uygulamalar Portalı (EUP) kayıt ve bildirimler için kapanmış olup, kurum tarafından duyurulacak olan tarihlere kadar bu sistemlere yapılmış olan kayıtların ÜTS’ye aktarımının tamamlanması zorunlu olduğu belirtilmiştir.

1 Mart 2016’ya kadar kozmetik ürün bildirim işlemlerinde kullanılmış olan Elektronik Uygulamalar Portalı (EUP) 30 Nisan 2019 tarihinden itibaren kapatılacaktır. EUP’ye bildirimi yapılmış olan ve halen piyasaya arz edilebilir durumdaki aktif ürünlerin bildirimlerinin Ürün Takip Sistemi (ÜTS)’ye aktarılması gerekmektedir. EUP kapandığında bu sistemde yer alan bildirimler pasif konuma alınacağından tüm bildirim işlemlerinin ÜTS’ye aktarılması önem arz etmektedir.

1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren kozmetik ürün bildirim işlemlerinden ücret alınacağından EUP’de bulunan ürünlerin bildirimlerinin ÜTS aktarımının bu tarihe kadar tamamlanmış olması sektörün yararına olacaktır. Bu tarihe kadar yapılacak olan işlemlerde ücret alınmayacaktır.

Kozmetik Ürün İhracat Sertifikası başvurularının ÜTS’den yürütülebilmesi için gerekli çalışmalar tamamlanmıştır. ÜTS Sertifika Modülü kullanıma açılmıştır. Sertifika işlemleri ÜTS üzerinden yürütülecek ve bildirim başvuruları ile sertifika başvuruları aynı anda yapılabilecektir. Bu nedenle ihraç edilecek ürünlere ait bildirimlerin ÜTS’ye aktarılması gerekmektedir.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi #uretim #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday