Günlük hayatın temposu arttıkça, kişisel bakım rutinleri de genişliyor. Biz farkında olmadan yaşamımızdaki her türlü detaydan fazlaca etkilenen cildimiz de bu bakım rutinlerinde önemli bir yere sahip. Hele ki söz konusu yaşlılık karşıtı uygulamalar olduğunda… Bugün çok sayıda cilt bakım ürünü, kolajen seviyesini artırdığını, ciltteki ince çizgi ve kırışıklığa iyi geldiğini iddia ediyor. Yoğun formüllere sahip kolajen serumlar da bu noktada en sık tercih edilen ürünler arasında.

KOLAJEN NEDİR?

Günlük cilt bakımının önemli bir parçası haline gelen kolajen serumlara gelmeden önce, kolajenin ne olduğuna ve faydalarına değinmekte yarar var.

Öncelikle kolajen, insan vücudunda en çok bulunan protein türü. Öyle ki vücudumuzdaki proteinin üçte biri kolajenden oluşuyor. Sert, çözünmeyen ve lifli bir yapıya sahip. Kemiklerin, cildin, kasların, tendonların ve bağların ana yapı taşlarından biri olarak görev alıyor. Tüm bunları tıpkı bir tutkal gibi bir arada  tutarak vücudu güçlendiriyor. Zaten kelime olarak da Yunancada yapıştırıcı anlamına gelen “kólla” kelimesinden türetilmiş. Ayrıca kan damarları, kornealar ve dişler dahil olmak üzere vücudun farklı bölümlerinde de görülüyor.

KOLAJEN SERUM NEDİR?

Genellikle kolajen proteinleri ve peptitler, retinol ve C vitamini gibi ciltteki kolajen üretimini teşvik eden bileşenlerle formüle edilen kolajen serumlar, cildin yapısını onararak doğal esnekliğini ve dolgunluğunu geri kazandırmak için tasarlanıyor.

Kolajen serum kullananlar zamanla ciltlerindeki ince çizgi ve kırışıklıklarda azalmanın yanı sıra yüz hatlarında belirginlik gözleyebiliyor. Çünkü bu serumlar, yalnızca nem, beslenme ve antioksidan koruma sağlamakla kalmayıp aynı zamanda cilt bariyerinin güçlendirilmesini sağlamak için hyaluronik asit, E vitamini gibi farklı yaşlanma karşıtı bileşenlerle zenginleştiriliyor.

 

CİLT TİPİNE GÖRE SERUM SEÇİMİ

Kendinize en uygun kolajen serumu seçerken öncelikle cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız.

  • Yağlı ve karmabir cilt tipiniz varsa su bazlı bir serum seçmelisiniz.
  • Akneye meyillibir cildiniz varsa, olası lekeleri tedavi etmek için salisilik asit içeren bir serumdan yararlanabilirsiniz.
  • Kuru bir cilt tipi için hyaluronik asit gibi ilave nemlendirici bileşenlere sahip formülleri değerlendirebilirsiniz.

 

Siz de Fason Kolajen Serum Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday