KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMININ ÖNEMİ


İnsanların ciltleri yaz kış dönem fark etmeksizin bakıma ihtiyaç duyar.  Ancak kış aylarında yaz aylarına kıyasla daha fazla bakım istemektedir.

Kışın vücudumuzun genelini soğuğa karşı korurken yüz hatlarımız korunaksız kalmaktadır. Olumsuz hava koşullarından kaynaklı rüzgâr ve kirli havanın etkisiyle cildimiz kurumakta ve çatlayarak yıpranmaktadır. Ayrıca ortam değiştirirken ani sıcaklık değişimlerinin çok fazla olması ve kirli havaların ciltteki gözenekleri kapamasından dolayı cildiniz hassaslaşmaktadır. Bu olumsuz durumların önüne geçebilmek için cildinize daha fazla vakit ayırmak gerekmektedir.

Kış aylarında yukarıda bahsedilen durumlardan dolayı cilt tiplerinde değişkenlikler baş gösterebilir. Yağlı bir cilt tipine sahip kişinin cildi daha az yağlanırken, karma veya normal cilt tipine sahip kişinin cildi daha çabuk kurumaktadır. Kuru cilde sahip bir kişinin ise kış aylarında cildine en fazla dikkat etmesi gereken kişi olabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü kuru cilt tipine sahip kişilerde kuruma, çatlama ve yıpranma çok fazla görülebilmektedir. Bu gibi durumlardan dolayı kış aylarında kişilerin kozmetik ürün alırken ve kullanırken daha dikkatli olması gerekmektedir.

Yazın güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kullandığımız güneş koruyuculu kremleri kışın da kullanmamız cildin hassasiyeti açısından önem arz etmektedir. Ayrıca kış aylarında dudak ve göz bölgesi normalden daha fazla kuruduğu için, nemlendirici balm ve kremlerle kurumanın önüne geçilebilmektedir.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için buraya tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

Adana Fason Kozmetik ÜretimiAnkara Fason Kozmetik ÜretimiAntalya Fason Kozmetik ÜretimiFason Kozmetikfason kozmetik üreticileriFason Kozmetik Üretimfason kozmetik üretim yapan firmalarFason Kozmetik ÜretimiFason ParfümFason Parfüm ÜretimHaberlerİstanbul Fason Kozmetik Üretimİzmir Fason Kozmetik ÜretimiTürkiye Fason Kozmetik Üretim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    WeCreativez WhatsApp Support
    Müşteri temsilcimiz en kısa sürede cevap vericektir.
    👋 Nasıl yardım edebilirim?