Kimyasal peeling asit bazlı kimyasal maddelerle cildin üst tabakasının soyulması işlemidir. Kimyasal peelingde en sık uygulanan asit çeşitleri glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, betain salisilat ve bu asitlerin kombinasyonlarıdır. Cildin soyulması ile alttan gelen yeni cildin daha parlak, genç ve canlı görünmesi hedeflenmektedir. Soyulma sonrası yeni cildinizin daha yumuşak, pürüzsüz ve homojen bir renk dengesi olur. Kimyasal peeling, akne tedavisinde, cilt lekelerinin giderilmesinde ve cilt tonu eşitlenmesinde, akne yara izlerinin azaltılmasında ve ince kırışıklıkların giderilmesinde sıkça uygulanan bir yöntemdir.

 

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Öncelikle cilt temizlenir ve yağlardan arındırılır. Tercih edilen kimyasal peeling serumu cilde ince bir tabaka halinde sürülür ve 5-15 dakika arasında bekletilir. Bu esnada düşük pH içerdiği için ciltte hafif yanma ve batma hissi oluşabilir. Uygulanan asit cilt yüzeyinden durulanarak temizlenir.

 

Kimyasal Peeling Uygulama Sonrası…

Çoğunlukla kimyasal peeling serum uygulandıktan 24-48 saat sonrasında cildiniz soyulmaya başlar ve 7 ile 10 gün içerisinde yenilenme sürecinin başlaması beklenir.  Uygulama sonrası ciltte 1-2 hafta kızarıklık, hassasiyet, kuruluk ve pul pul dökülmeler beklenen bir durumdur. Tedavi sonrası oluşan kabuklar soyulmamalı ve işlem yapılan bölge kaşınmamalıdır.

Cilde kontrollü bir şekilde hasar verildiğinden güneşin zararlı etkilerine maruz kalmamak ve hassas deriyi korumak için muhakkak güneş koruyucu kremler ve nemlendiriciler kullanılmalıdır. Aksi halde ciltte pigmentasyon bozukluğu gözlenebilir.

 

Siz de Fason Kozmetik Üretimi – Kimyasal Peeling Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

 

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#kimyasalpeeling  #kimyasal peeling fason #kimyasalpeelingkozmetik #kozmetikpeeling # peeling #ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi  #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday