Şifalı bir bitki olan meyan kökü, yüzyıllardır farklı alanlarda kullanılan bir bitkidir. Daha çok mide sorunları ve solunum problemlerin olumlu etkilerinden dolayı kullanılmaktadır. Çin tıbbında, kılavuz ilaç olarak adlandırılan bu bitki; soğuk algınlığı, mide sorunları, menopoz gibi farklı pek çok sorunun iyileştirilmesinde kullanılır. Ayrıca sedef ve egzama gibi ciddi ve tedavisi uzun sürebilen cilt hastalıklarına iyi gelen meyan kökü, cildi ölü hücrelerden ve yağlardan arındırır. Bunların dışında cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruyabilmesi meyan kökünü daha da değerli hale getiriyor. Yorgunluğu gideren, diş ağrılarına faydalı olan, fiziksel ve ruhsal sağlığa katkı sağlayan meyan kökünün gelin şimdi cilde ve saçlara olan faydalarına bakalım…

 MEYAN KÖKÜNÜN CİLDE FAYDALARI:

Meyan kökü cilde faydaları arasında ilk olarak cildi parlatma ve aydınlatma özelliği ön plandadır. Meyan kökü halk arasında doğal aydınlatıcı olarak bilinir. Cildi parlatır ve daha canlı görünmesini sağlar. Bunun yanında cildinin renk eşitsizliklerinin giderilmesini sağlar. Kırışıklığın getirdiği mat görünümü giderir, ciltteki ince çizgilerin görünümünü azaltır ve cildi besleyerek anti-aging etki gösterir.

Meyan kökü kolin, protein, B vitamini kompleksi, flavonoidler, fitoöstrojen, potasyum, fosfor, aminler ve uçucu yağlar gibi maddelerle doludur. Bu özelliğinden dolayı cilt dışında saç sağlığı için de çok önemli bir şifa kaynağıdır.

 MEYAN KÖKÜNÜN ŞAÇA FAYDALARI

Meyan kökü nemlendirici özelliği ile saç derisini nemli tutmaya yardımcı olur. Kuru saç derisi sorunu olanların sıklıkla karşılaştığı kepek sorununa ve saç derisinin pul pul dökülmesine karşı oldukça ektilidir. Saç dökülmesini engellerken, saçın uzamasını da sağlar.

 

 

Sizde MEYAN KÖKÜ EKSTRAKTI İÇEREN KREM, SERUM ve TONİK için FASON ÜRETİM yaptırmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için lab2@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday