JOJOBA YAĞI NE İŞE YARAR?

Jojoba, bilimsel adı “simmondsia chinensis” olan ve çölde yetişen çalı türü bitkilerden biri. Sıklıkla yetiştirildiği ülkeler ise Amerika, Meksika, Hindistan ve İsrail. E vitamini bakımından da zengin olan bu yağ, günümüzdeyse güzellik sektörünün vazgeçilmezleri arasında gösteriliyor.

Jojoba yağı, mükemmel bir nemlendiricidir. Ciltteki nem kaybını önler ve cildi besler. Cildi temizlemeye yardımcı olan bu yağ, aynı zamanda cildi makyaj kalıntılarından da arındırır. Antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu sayede ciltte bakteri ve mantar oluşumunun önüne geçer. Jojoba yağı sivilce ve aknelerin tedavisinde etkilidir. Cildin kendi yağı ile büyük benzerlik gösterir. Bu sayede kuru, karma veya yağlı ciltler üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Düzenli masaj yapıldığında jojoba yağı selülit oluşumunu önler. Hamilelikte veya kilo alıp verme sonucu oluşan çatlakları önlemeye yardımcıdır. Son olarak harika bir kırışık önleyicidir. Cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca kolajen üretimini de destekler.

Sizde Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday