Sabununuzu kalıba döktükten bir kaç saat sonra üzerinde farklı bir renk değişimi mi gözlemliyorsunuz? Sanki jelleşmiş gibi? Merak etmeyin, sabun 80°C civarına ulaştığında, sabunlaşmanın bir parçası olarak jel fazına girer. Bu olayın sabun kalitesi üzerine bir etkisi yoktur, fakat sabunun görünümünde değişikliklere neden olur.

 

Tüm kimyasal tepkimelerin hızı sıcaklık arttıkça artar. Tıpkı her yemeğin daha sıcakta daha hızlı pişmesi gibi. Jel fazda da yüksek sıcaklıklar söz konusu olduğu için, sabununuz daha çabuk sertleşir ve kalıptan çıkması daha kısa sürer. Yine de sabunun kürleşmek için en az 4 haftaya ihtiyacı olduğunu unutmayın.

 

Jel faz için yüksek sıcaklıklar gereklidir. Yağ ve kostik çözeltinizin karışma sıcaklığını 37-55°C civarında seçebilirsiniz. Sabununuzu kalıba döktüğünüzde ise tıpkı hamur mayalama işleminde olduğu gibi havlu benzeri materyallerle izole edebilirsiniz.

 

 

Sizde Fason Jel Sabun Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday