Temiz olmayan ellerle yemek pişirir misiniz? Ya da kirli bir diş fırçası ile dişlerinizi fırçalar mıydınız? Peki, gerekli şartları sağlamayan bir üretim yerinde üretilen kozmetik ürünü kullanmak ister misiniz? Gözleriniz ile görmeseniz dahi, uygun ortamda üretilmemiş hiçbir ürünü kullanmak istemezsiniz öyle değil mi?

GMP (Good Manufacturing Practices) yani Türkçe anlamı ile İyi Üretim Uygulamaları, ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilişkin koruyucu önlemleri içeren bir standarttır.  Kısaca firmada üretilen ürünler için gerekli olan bütün gereksinimlerdir.

  1. İşleme Yeri, Zemin ve Çevre,
  2. Taşıma ve Depolama,
  3. Ekipman ve Makine,
  4. Personel / Kişisel Hijyen(Eğitim),
  5. Sanitasyon ve Haşere Kontrolü,
  6. Ürün Geri Çağırma (İzlenebilirlik).

İmalat aşamalarından kaliteli ürün çıkabilmesinin şartı tüm proseslerinden tutarlı kaliteli bir hale getirilmesinden geçmektedir. GMP ana ilkelerinden olan hijyen ve sanitasyon üretim aşamalarında direkt etkisi olan üretim tesisleri, ekipmanlar, ürün prosesleri ve personel hijyenine odaklanmış ve çok önemli uygulamalardandır.

GMP uygulamalarının yararları konusuna açıklık getirmek gerekirse; iyi, etkin ve tanımlı prosesler ve eğitimli personellerle yapılan üretimlerin geri dönüşleri, müşteri şikayetleri çok azdır. Bunun yanında marka açısından güven ve prestijdir. Ürünlerde fire oranını da düşürerek hammaddenin ve bitmiş ürünün ziyan olmasını engelleyeceğinden dolaylı olarak ekonomiye de katkısı olmaktadır.

Dağlar Kozmetik üretim tesisi GMP kurallarına göre dizayn edilmiştir, ilgili kuruluştan GMP sertifikasını almıştır ve her yıl yenilenmektedir. Ayrıca bünyemizde GMP, GLP, GHP, ISO 22716 eğitimlerine katılmış ve sertifikalarını almaya hak kazanmış birden fazla çalışanımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi #uretim #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday