Hodan yağı, hodan bitkisinden elde edilmektedir. Kuzey Afrika, Güney Amerika ve Suriye gibi yerlerde daha sık yetişse de, ülkemizde Marmara ve Karadeniz bölgelerinde de oldukça fazla bulunur.

Hodan bitkisinin boyu genellikle 44 cm’e kadar uzamaktadır. Mavi renkte çiçeklere sahip olan bu bitki, mayıs ayının ortasından eylül aynın sonuna kadar farklı zaman aralıklarıyla açar. Bu bitkiden elde edilen yağ; niasin, kolin, protein, lif, tiamin, mineral, A vitamini, C vitamini ve riboflavin bakımından oldukça zengindir. Bununla birlikte yüksek miktarda çok güçlü bir antienflamatuar olan gamma linolenik asit ihtiva etmektedir.

  • Özellikle cilt sağlığına olan katkılarıyla bilinen hodan yağı, bu konuda oldukça başarılıdır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, cildin elastikiyetini arttıran kolajen üretimini desteklemektedir. Aynı zamanda cilde dolgunluk veren bu yağ, cilt kırışıklıklarını da giderme konusunda oldukça etkilidir.
  • Cilt eğer elastikiyetini kaybetme aşamasına geçtiyse ve bu nedenle yüzdeki kırışıklıklardan rahatsız olmaya başladıysanız gönül rahatlığıyla bu yağı kullanabilirsiniz. Cilt için kullanmak isteyenler her gece yatmadan önce yağı cilde masaj yaparak uygulayabilirler. Sabah olduğunda ise ılık su ile cilt tipinize uygun bir temizleyici sayesinde yağı cildinizden arındırın.
  • Gelelim akne ve sivilcelere. Bu yağın içinde bulunan gamma linolenik asitler, antienflamatuar etkilere sahiptir. Bu özellik ise iyi bir akne ve sivilce karşıtıdır aslında. Yüzdeki iltihaplanma sonucu akne ve sivilce oluşumlarını azaltan bu yağ, cilt sorunlarının oluşumuna engel olmaya yarar.
  • Peki ya egzama, sedef ve gül hastalığı? Saydığımız bu rahatsızlıklar çok komplike ve can sıkıcı rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Hodan yağı içinde bulunan mineral, bileşen ve vitaminler, bu hastalıkların tedavisinde çok önemli bir rol sahibi. Antienflamatuar yapısı sayesinde bu rahatsızklara neden olan enflamasyonu da azaltmaya yarar. Aynı zamanda cildi nemlendirme konusunda da oldukça etkilidir.
  • Hodan yğaı, cildinize kaybettiği nemi yeniden kazandırmaya yarar. Bu özellik sayesnde özellikle kuru cilt tiplerine sahip olan kişilerin kullanması önerilmektedir.
  • Cilt dostu olan hodan yağı, hoş kokulu olmakla birlikte kişileri kesinlikle rahatsız etmez. Ciltteki kızarıklığı ve lekeleri yok etmeye yarayan bu yağın anti-aging etkileri bulunmaktadır. Bu ise erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmakla birlikte, cildin yaşa aldırmaksızın daha genç görünmesini sağlamaya katkı sağlar.
  • Cilde gergin bir görünüm kazandıran bu yağ, cilt dolgunluğun arttırarak kişilerdeki kırışıklıkları yok etmeye yarar. Aynı zamanda cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Siz de Fason Hodan Yağı içeren ürünler yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday