Son dönemlerde pek çok farklı faydası keşfedilse de asırlardır bilinen bir yağ olan Hint yağı, saçlardan teninize kadar şifa olacak yağ çeşitlerinden biridir. Hint yağı, adını aldığı bitkinin tohumlarından oluşturulur ve pek çok aşamadan geçtikten sonra ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle maddi değeri diğer yağlara nazaran biraz daha fazladır. Aynı oranda faydası da bir hayli çoktur. Halk arasında Hint yağı olarak bilinse de, diğer bir adı kastor yağıdır.

Antiseptik özelliği tıp dünyası tarafından keşfedildikten sonra değeri daha da artan Hint yağı, masaj salonlarından ilaç reyonlarına kadar hayatın pek çok alanına yerleşmiş bulunmaktadır. Yüzlerce kadının saç sorunlarına çözüm olan Hint yağı, aynı zamanda sağlığınızı tehdit eden sorunlarla da baş edebilmenize yardımcı olmaktadır.

Bitki biliminde Ricinus communis olarak bilinen Hint yağı bitkisinin, insan sağlığına pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan bir tanesini de tohumları aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Hint yağı bitkisinin tohumları farklı işlemlerden geçerek yağ oluşturulmaktadır.

Hint yağı olarak satışa sunulan yağ, insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir o kadar da destekleyici yapıya sahiptir. Antibakteriyel özelliği nedeniyle dünya çapında kullanılan Hint yağı, küçük büyük herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Tıp dünyasında yapılan deneyler ve araştırmalar sonucunda faydaları bir hayli fazla olduğu görülen Hint yağının ilaçların öz maddelerinde de kullanıldığı bilinmektedir.

Kullanım alanına göre yalnız ya da farklı yağlarla beraber kullanılan Hint yağı, vücudun pek çok noktasına fayda sağlamaktadır. Yağın büyük kısmını risinoleik asit oluşturduğu için saç, cilt, kirpik ve kaşlarda kullanılması durumunda daha da olumlu sonuçlar alındığı ortaya çıkmaktadır.

 

Sizde hint yağı içeren ürünler için FASON ÜRETİM yaptırmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday