Hemen hemen herkes tarafından bilinen en doğal alternatif ilaçlardan birisi de karanfildir. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde hastalıklara iyi gelen karanfil yağının kullanımı Osmanlı dönemine kadar dayanır. Bitkisel tıpta kullanılan karanfil yağı özellikle o dönmelerde ameliyatlarda sakinleştirici olarak kullanıldığı bilinse de en çok bilinen faydası diş ağrısını gidermesidir. Yüzyıllardır kullanılan karanfil yağı hidrolik asit bakımından zengin olup ağrı kesici ilaçlarda ham madde olarak kullanılır.

 

Karanfil yağı:

-Eklem, kas ve romatizma ağrılarına karşı etkilidir.

-Eklemlerdeki şişkinliklerin geçmesine yardımcı olur.

-Şiddetli baş ağrılarına, ağrılara neden olan iltihaplanmalara ve strese iyi gelerek baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.

-Ağızda biriken mikropları temizleyerek ağız kokusunu giderir.

-İçeriğinde bulunan antioksidan özelliği ile bağışıklık sistemini güçlenmesine yardımcı olur.

 

Çok fazla iyileştirici özellikleri bulunan karanfil yağının gelin cilt ve saç üzerine olan etkisine bakalım…

1.     Akne Oluşumlarına Karşı Etkilidir:

Antibakteriyel ve antiseptik özelliği bulunan bu yağ, akne tedavisinde yardımcı olan öjenol adı verilen bir bileşik içerir. Bu sayede akne oluşumunu önlerken cilt kızarıklığının azaltılmasına yardımcı olur.

2.     Leke Oluşumunu Önler Ve Sivilce İzlerini Giderir:

Antioksidanlar açısından zengin olan karanfil yağı, sivilce ve geride bıraktığı leke ve izlerin giderilmesi için en çok kullanılan doğal yağlardan biridir.

3.     Yaşlanma Karşıtıdır:

Cilt sarkıklıklarının azaltmaya yardımcı olup ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü engeller. Ölü cilt hücrelerini yok eder ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak cildin genç ve parlak görünmesine yardımcı olur.

4.     Saç Oluşumunu Destekler:

Saç köklerini besleyerek yıpranmış ve kırılmış olan saçların onarılmasını sağlar. Antibakteriyel özelliği sayesinde saç köklerinin temizlenmesine ve hava almasına yardımcı olup yeni saç oluşumunu destekler.

 

 

Sizde KARANFİL YAĞI İÇEREN KREM, SERUM, TONİK, LOSYON, DİŞ MACUNU, AĞIZ BAKIM SUYU, ŞAMPUAN ve SAÇ KREMİ için FASON ÜRETİM yaptırmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için lab2@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday