Fason Üretim Riskleri ve Dezavantajları


Fason üretim birçok fayda sağlarken, riskleri de vardır. Her ortaklıkta olduğu gibi, birlikte çalıştığınız fason imalatçının sizin için beklenenden daha fazla soruna yol açması ihtimali her zaman vardır.

Ara sıra, bazı etik olmayan sözleşmeli üreticiler, bir müşterinin ürün fikirlerini tercih ettikleri başka bir müşteriye sattılar. Diğerleri, yerel pazarlarında bir fırsat gördükleri için fikri hemen çaldılar. Bu, seçim sürecine zaman ayırmanın ne kadar değerli olduğunun altını çiziyor. Güvenilmez hissedilen hiçbir şirketle gitmeyin.

Bu gibi durumlardan kaçınmanın daha kusursuz bir yolu, ürününüzü ve onunla birlikte gelen fikri mülkiyeti koruyan açık bir yasal sözleşme şeklinde olabilir. Bu süreçteki herhangi bir masraf veya çalışma, uzun vadede buna değecektir.

Daha az riskli ama yine de zorlayıcı olan başka dezavantajlar da var. Sosyal normlar veya dil engelleri gibi kültürel farklılıklar, hassas bir şekilde ele alınmazsa bir sürü soruna neden olabilir.

Şirketler aynı zamanda sürecin üretim tarafındaki kontrol eksikliklerini de kabul etmek zorunda kalacaklar çünkü bunu fason imalatçıya devrediyorlar. Bazı liderler bu gücü teslim etmeyi çok zor buluyor.

Son olarak, fason üreticinizin diğer müşterilerle de çalıştığını kabul etmeniz gerekecek. Bu, farklı bir müşterinin sorununu ele almaları gerektiğinden ihtiyaçlarınızın bazen beklemesi gerekebileceği anlamına gelir.

 

Sizde Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

Haberler

Comments are disabled.

    WeCreativez WhatsApp Support
    Müşteri temsilcimiz en kısa sürede cevap vericektir.
    👋 Nasıl yardım edebilirim?