Kozmetik ürünler, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından denetlenmekte ve kontrolleri sağlanmaktadır. Ürünlerin tüm aşamalarının mevzuata ve kılavuzlara uygun olması gerekir. Kozmetik mevzuatında üreticinin tanımı ‘Bir ürünü üreten, imal eden, ıslah eden veya ürüne adını, ticarî markasını veya ayırt edici işaretini koymak suretiyle kendini üretici olarak tanıtan gerçek veya tüzel kişiyi; üreticinin Türkiye dışında olması halinde, üretici tarafından yetkilendirilen temsilciyi ve/veya ithalatçıyı; ayrıca, ürünün tedarik zincirinde yer alan ve faaliyetleri ürünün güvenliliğine ilişkin özelliklerini etkileyen gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.’ şeklinde yapılmıştır.

 

Fason Kozmetik üretimi yaptırdığınız takdirde üretim yeri ve üretici tanımları birbirine karışabilmektedir. Bir üretici olarak ürünlerinizin bakanlığa karşı bütün sorumluluğunu almış oluyorsunuz. Ürün Bilgi Dosyası bulundurmama, Sorumlu Teknik Eleman çalıştırmama ve ürün tanıtımlarında sağlık beyanlı cümleler-kelimeler kullanmak gibi durumlarda TİTCK ağır maddi yaptırımlar uygulamakta ve üreticiler zor durumda kalmaktadır. Bu nedenle tüm bu sürecin alanında uzmanlaşmış kişilerce takip edilmesi işleri kolaylaştırmakta ve üreticileri büyük bir yükten kurtarmaktadır.

Dağlar Kozmetik (fason kozmetik üretimi) olarak uzman kadromuzla her süreci titizlikle takip etmekte ve müşterilerimiz için en doğru yönlendirmeleri yapmaktayız.

Siz de fason kozmetik üretimi ürettirmek isterseniz buraya tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürettiğimiz ürünler hakkında bilgi almak ve numune siparişi vermek için lütfen buraya tıklayınız.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday