Fason Kozmetik üretiminde (Dağlar Kozmetik) ürünlerinizin satışını tetikleyecek en önemli etmenlerden biri de ürünün müşteri tarafından bilinmesidir. Bir önceki yazımızda sizlere Fason Kozmetik Üretim Ürünlerinde (Dağlar Kozmetik) ürünün ambalaj tasarımının ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Tasarımı devam ettiren konu ise ürünün ismidir. Ürün üretimi sürecinde sizin tasarımdan sonra en çok düşünmeniz gereken ürününüzün ismidir. Bu konu hakkında bir çok örnek bulabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse : 2010 yılında www.bulsakalsak.com sitesinde hediyelik eşyalar satılmaktaydı. Bu siteyi günde 2 milyon kişi ziyaret ederek ihtiyacı olan ürünleri müşterileri sipariş vermekteydi. Yeni bir hediyelik ürün sitede satışa sunuldu. “Anahtarlık Ayıcık” isminde 1 seneye yakın süre boyunca tek bir sipariş dahi almayan bu ürün pazarlama ekibi tarafından “Şans Ayıcığı” ismi ile değiştirilip satışa tekrar sunuldu. 4000 ‘e yakın stok adetinin 24 saatte bitirildiğini duyurmuşlardı.

Bunun gibi yüzlerce örneği sizler de bulabilirsiniz. Çeşitli başarı öyküleri mevcut. Ürün isminizi değerlendirirken dünya genelinde anlaşılabilirlik son derece önemli fakat örnekte de bahsettiğimiz gibi biraz bilgi ve biraz da müşterinin ne istediğini anladıktan sonra ürün ismi sizin için çokta zor olmayacaktır. Şans sizinle olsun…

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday