Yeni bir kozmetik üretimi yapmak pek çok detayın atlanmaması gereken ciddi ve uzun bir süreçtir. Bu ciddi sürecin sonunda tüm adımlar doğru şekilde tamamlandığında firmalar satış aşamasına gönül rahatlığıyla geçebilir. Fason kozmetik üretimi (Dağlar Kozmetik) birçok açıdan müşteriler için avantajları fazla olan bir seçenektir.

Fason kozmetik üretimi (Dağlar Kozmetik) yaptıracaklara rehber olması amacıyla bu süreçte karşılaşacakları adımları aşağıda sıraladık:

 • İstenen ürünün formülasyon ve ambalaj çalışması, formülün belirlenmesi
 • 3 aylık hızlandırılmış stabilite çalışması yapılması (ürünün raf ömrünü belirlemek amacıyla)
 • Marka tescili yapılması ve barkod alınma işlemleri
 • Zorunlu olan mikrobiyolojik ve challenge (koruyucu etkinlik) testlerinin yapılması, isteğe bağlı olarak dermatolojik test ve nemlendirme testi gibi testlerin yapılması
 • Kozmetikmevzuatına uygun şekilde etiket yazılarının hazırlanması (Bu noktada sağlık beyanları yapılmaması için doğru cümlelerin kurulması ve içerik bilgisinin doğru şekilde hazırlanması çok önemlidir.)
 • Sorumlu Teknik Eleman çalıştırma zorunluluğu

Kozmetik yönetmeliğine göre: Üreticinin, uygun seviyede profesyonel yeterliliğe ve gerekli tecrübeye sahip bir sorumlu teknik eleman bulundurması gerekir. Eczacı veya kozmetik alanında iki yıl fiilen çalışmış olduğunu belgelemek kaydıyla kimyager, biyokimyager, kimya mühendisi, biyolog veya mikrobiyolog sorumlu teknik eleman olarak görevlendirilebilir. Kozmetik alanında fiilen iki yıl çalıştığını belgeleyemeyen eczacı dışındaki meslek grupları sorumlu teknik eleman olarak atanamazlar.

Dağlar Kozmetik uzman kadrosuyla, yılların birikimine güvenerek ürünlerinizin bakanlık işlemlerini takip edecek yetkin personeli ile sorumlu teknik elemanlık hizmeti vermektedir.

 • Ürün Güvenlik Değerlendirme Dosyası hazırlanması (Bakanlıkça hazırlanması zorunlu olan dosya bir ürünün toksikolojik profili ve tüm kimyasal, fiziksel özelliklerini içerir; uzman kişilerce hazırlanmalıdır.)

Kozmetik yönetmeliğine göre: Kozmetik ürün güvenlilik değerlendirmesi, eczacılık diplomasına sahip bir kişi tarafından veya tıp, diş hekimliği, biyoloji, kimya, biyokimya, mikrobiyoloji veya eşdeğer diplomaya sahip toksikoloji dalında veya kozmetik ürün güvenlilik değerlendirmesi alanında sunulan teorik ve uygulamalı müfredat programını tamamlayanlara verilen bir belgeye sahip kişi tarafından yapılır.

 • Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu elektronik bildirim sistemine firma kaydı yapılması, ürün takip sistemine (ÜTS) ürün bildirimlerinin yapılması
 • Talep edildiğinde MSDS (Ürün Güvenlik Bilgi Formu) hazırlanması
 • Ambalaj, kutu ve etiket tasarımı
 • Üretim, dolum ve ambalajlama prosesinden sonra ürünlerin müşteriye teslim edilmesi

Fason kozmetik üretimi için Dağlar Kozmetik’i seçtiğiniz takdirde tüm bu süreçteki tüm aşamalar her biri konusunda uzman kişilerce takip edilmekte, sizler için en doğru yönlendirme ve destek sağlanmaktadır.

 

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi  #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

  × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday