El peelingi nedir?

El peelingi, çeşitli tanecikli yapıdaki ürünler ile ellere masaj yapılarak cilt üzerindeki ölü derilerin atılma işlemidir. İçeriğinde sert ve tanecikli ürünler yer alan bu peelingler bu tanecikli yapıları sayesinde cilde masaj yaparken derinin yumuşamasını ve temizlenmesini de sağlar. Ayrıca evde el bakımı yapmak sadece ellerinizin bakımlı olmasını değil, kendinize zaman ayırarak çok daha iyi hissetmenize de yardımcı olur. Kendinize ayırdığınız zaman her zaman öz şefkat ve saygı duygularını arttırır.

El peelingi nasıl yapılır?

1. Adım: Ellerini temizle
El bakımının ilk adımı temizlik. Ellerini temizlemek için ilk ellerini sertleştirmeden temizleyen bir sabun kullan. Malum, bu dönemde en çok yaptığımız şey, el temizlemek oldu o yüzden sana nasıl el temizlendiğini anlatmıyoruz. 20 saniye boyunca ellerini köpürt, bol suyla durula (Ellerini sabunlarken musluğun sürekli açık kalmasına gerek yok, biraz tasarruf! )

2. Adım: Ellerine peeling yap
El peelingi yaparken dikkat etmen gereken önemli bir nokta var: El peelingi, elin neresine yapılmalı? Ellerimizin üzerindeki oldukça ince. Yaşlandıkça deri altındaki yağlar erir ve el derisi sarkmaya ve kırışmaya başlar. Peeling yapmak ellerin tam üzerindeki deriye iyi gelmeyecek. Bu nedenle el peelingini tırnaklarının kenarlarındaki etlere, parmaklarına ve avuç içine yapmalısın.
El peelingi nasıl yapılır?: Peelingi ıslak ellerine uygula. Parmaklarını ve avuç içlerini peeling kremiyle birlikte dikkatlice ov. 30 saniye sonra bol suyla durula. El peelingi haftada bir kere yapmanı öneririz.

3. Adım: Ellerini nemlendir
El peelingi yaptıktan sonra ellerinin yoğun nemlendirmeye ihtiyacı olacak. Peeling yaptıktan sonra ellerinin tamamına el kremini sür ve parmak araların da dahil olmak üzere ellerinin her yerine yay.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi  #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday