Canlı ya da cansız yüzeylerdeki hastalık yapan mikroorganizmaları kimyasal maddeler ile miktarlarının kabul edilebilir bir seviyeye düşürülmesi ile sağlanan dezenfeksiyon işlemi sayesinde, bakteri ve fungusların gelişimini önleme ve öldürmeye ek olarak bazı hedef virüsleri de öldürebilmektedir.

Dezenfektan ürünleri kimyasal yapılarına ve kullanım alanlarına göre değişik şekillerde sınıflandırılır.

Çeşitli dezenfektan maddeleri bulunur. Alkol bazlı ürünler virüslere karşı en etkili olanlarıdır. Bu ürünler yüksek derecede alkol içerir ve hem bakterilere hem virüslere karşı koruyucu özellikleri de çok yüksektir. Direkt olarak bakteri ve virüsün hücre zarını parçalayarak mikroorganizmanın ölmesini sağlarlar. Alkol oranı yüksek olduğu için el dezenfektan ürünleri ciltte kuruma yaratabilir. Bunun içinde özellikle el dezenfektanlarına yumuşatıcı, nemlendirici gibi maddeler eklenir. Toplum sağlığı için öncelikli olarak önerilen alkol bazlı olan el dezenfektanları ve cilt için de bunun nemlendiricili olanları tercih edilebilir.

Siz de El Dezenfektan ürünlerinden satın almak ya da üretim yaptırmak isterseniz  buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday