Şampuan kullanırken saç temizliğinin yanında saç ve kafa derisi şikayetlerinize de çözüm bulmak mümkün olduğu için doğru şampuan seçimi oldukça önemlidir.

Yağlı Saçlar

Yağlı saçlar, sebum adlı doğal yağın miktarıyla alakalıdır. Bazı kişiler daha fazla sebum ürettiği için saçları daha yağlıdır. Normalde yararlı olan bu doğal yağlar fazla olunca saça ağırlaşmış ve kirli bir görünüm verir. Yağlı saçlara sahipseniz saçınızdaki sebum miktarını dengeleyici ve hacim verici şampuanları tercih etmelisiniz. Bu ürünler ayrıca saçınızdaki elektriklenmeyi de azaltacaktır. Ayrıca seçtiğiniz ürünlerin kremsiz olmasına da dikkat edin. Kremli ürünler, saçlarınızın daha hızlı yağlanmasına sebep olacaktır.

Normal Saçlar

Kabarık, yağlı ya da kuru saçları olmayan kişiler seçmeleri gereken şampuan konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirler. Normal saça sahipseniz saçınızın yağ ve nem oranını dengeleyici şampuanlar tercih etmelisiniz. Bu saçlara sahip kişiler ayrıca hacimlendirici şampuanları da kullanabilirler. Kışınsa nemlendirici şampuanları tercih edebilirsiniz.

Kuru ve Boyalı Şaçlar  

Saçlarını boyayan ve saç şekillendiricileri sık sık kullanan insanların saçları zarar görür ve nem eksikliği ortaya çıkar. Bu yüzden nemlendirici özelliği olan şampuanları kullanmanız tavsiye edilir. Bu ürünler saçınıza nem katar, yumuşatır ve parlaklık verir. Bu tip saçlara sahip kişiler hacim verici şampuanları kullanmamalıdır. Bu ürünler, saçlarınızdaki nemi yok edebilir.

Kıvırcık ve Kabarık Saçlar

Kıvırcık saçlara sahipseniz nemlendirici ve yumuşatıcı şampuanları tercih edebilirsiniz. Nemlendirici şampuanlar tercih etmeniz kabarıklığı ve elektriklenmeyi önleyecektir. Bu şampuanlar ayrıca bukleleri belirginleştirir ve saçlarınızın kırılma olasılığını azaltır. Bitkisel yağlar tercih etmeniz ve bakım yapmanız da saçınıza nem katacaktır. Son olarak ballı saç maskelerini kullanarak saçlarınızın yumuşamasını ve nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçlara sahip kişiler elektriklenmeye karşı saçı güçlendiren şampuanları tercih edebilir. İnce telli saçlar kırılmaya müsait olduğu için saçınızın kurumasına yol açacak sodyum klorür gibi maddeler içeren şampuanları kullanmamaya özen göstermelisiniz. Hacim verici şampuanlar kullanarak da saçınızın güçlü ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kalın Telli Saçlar

Kalın telli saçlara sahipseniz nemlendirici şampuanları tercih edebilirsiniz. Kremli şampuanlar da bu saç tipi için uygun olabilir. Saçınızı nemlemdirecek ve yumuşatacak şampuanlar sizin saç tipiniz için doğru tercihlerdir.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi  #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday