DOĞAL VE ORGANİK KOZMETİK BİLEŞEN VE ÜRÜN İDDİALARINA İLİŞKİN KILAVUZ SÜRÜM 2.0


31.12.2019 tarihli ve E.3-4673 sayılı Makam Oluru ile güncellenen “Doğal ve Organik Kozmetik Bileşen ve Ürün İddialarına İlişkin Kılavuz Sürüm 2.0” linkte yer almaktadır.

Aynı ürün grubunun organik bileşen içeren doğal kozmetik ürün sınıfına dahil olabilmesi için en az %15’inin doğal kozmetik bileşen ve en fazla %15’inin türevlendirilmiş doğal kozmetik bileşen özelliğini taşıması gerekmektedir. Ancak bu ürün grubu için sözü edilen %15’lik oranlardaki doğal bileşen veya türevlendirilmiş doğal bileşenlerin en az % 70’i organik tarım faaliyetleri esaslarına uygun olarak üretilmiş veya doğrudan doğadan elde edilmiş olan organik özelliği taşımalıdır. Aynı ürün grubunun organik kozmetik ürün olabilmesi için en az %20’sinin doğal kozmetik bileşen ve en fazla %15’inin türevlendirilmiş doğal kozmetik bileşen özelliğini taşıması gerekmektedir. Bu oranlardaki bileşenlerin %95’inin ise organik özelliği taşıması gerekmektedir.

 

https://titck.gov.tr/storage/Archive/2020/announcement/f31da9d6-9fd1-4579-a49d-d8721f5cf3a9.pdf

 

Sizde Fason Üretim yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

Adana Fason Kozmetik ÜretimiAnkara Fason Kozmetik ÜretimiAntalya Fason Kozmetik ÜretimiFason Kozmetikfason kozmetik üreticileriFason Kozmetik Üretimfason kozmetik üretim yapan firmalarFason Kozmetik ÜretimiFason ParfümFason Parfüm ÜretimHaberlerİstanbul Fason Kozmetik Üretimİzmir Fason Kozmetik ÜretimiTürkiye Fason Kozmetik Üretim

Comments are disabled.

    WeCreativez WhatsApp Support
    Müşteri temsilcimiz en kısa sürede cevap vericektir.
    👋 Nasıl yardım edebilirim?