Deri, saç ve tırnak üzerindeki etkisi yüzeysel olan klasik kozmetiklerin aksine, dermokozmetik (kozmesötik) ürünler etkisi belirgin derecede gözlenebilen, cildin daha alt tabakalarına ulaşabilen ancak yan etki göstermeyen ürünlerdir. Genelde yaşlanma karşıtı ürünlerin geliştirilmesinde kullanılır ve psikolojik olarak da olumlu etkilerde bulunur. Genelde vitaminler, hidroksi asitler ve peptidler gibi hammaddeler kullanılarak dermokozmetik ürünler formüle edilir.

 

Ülkemizde dermokozmetikler için ayrı bir sınıf yoktur. Kozmetik ürünlerin piyasaya sunulması için yapılması gereken işlemlerin tümü aynı şekilde dermokozmetik ürünler için de geçerlidir. Eğer ürünün kırışıklıkları giderdiği, leke üzerinde olumlu etkileri olduğu gibi özellikleri öne çıkarılmak isteniyorsa bu etkiler etkinlik testleri ile kanıtlanmak zorundadır.

 

Firmamız dermokozmetik ürünlere özel formülasyon hazırlanması ve yeni nesil içeriklerin tedariği konusunda tecrübeli ve yetkin ekibiyle yardımlarınıza hazırdır.

 

Siz de Dermokozmetik (Kozmesötik) Fason Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. +90 312 309 27 06 ve +90 541 212 27 19 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday