Lavanta kalsiyum, protein, A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin. Ayrıca son derece önemli bir antioksidan. Antiseptik ve antifungal olması nedeniyle cilt için güçlü bir temizleyici. Enfeksiyon, egzama, yanık ve yaralara iyi gelmesinin yanı sıra sivilceli ve akneli cilt bakımı söz konusu olduğunda da oldukça etkili. Bakterilerle mücadele etmekten yorulmayan bir savaşçı. Kokusu gerginliğe geliyor, içeriği ise cilt için sakinleştirici ve yenileyici.

Lavantanın cilt bakımı dışında da sayısız faydası var:

  1. Uykusuzluğa, kaygıya ve baş ağrısına iyi geliyor.
  2. Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı.
  3. Saç dökülmesinin giderilmesinde ve saç bakımında oldukça etkili.
  4. Doğal bir parfüm olmasının yanı sıra eklem ve kas ağrılarının giderilmesinde de bitkisel bir destek olarak kullanılıyor.

Bir damlada binlerce lavanta çiçeği mucizesi 

Lavanta yağı, çiçeklerden damıtılarak elde edilen çok değerli bir uçucu yağ. Hem tek başına hem de diğer uçucu ve sabit yağlarla karıştırılarak kullanılıyor ve aromaterapik karışımların bir nevi baş tacı. Kremlere, serumlara, toniklere, şampuanlara, parfümlere, sabunlara ve kolonyalara hayat veriyor. Güçlü aromasıyla sivrisinek, güve ve tatarcık gibi küçük böcekleri uzaklaştırıyor, sinir sistemini yatıştırması nedeniyle uyku problemlerine karşı doğal bir çözüm sunuyor.

 

 

Sizde Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

 

 

 

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday