Tüm dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği COVID-19 virüs salgını ile mücadele ederken en önemli basamak olan elleri su ve sabunla yıkamak veya dezenfektan ile temizlemek gerekmektedir. Fakat aşırı sabun ya da dezenfektan kullanımı ile birlikte elleri sık yıkamak cildin kurumasına ve el üzerinde egzamalarının oluşmasına sebep olabiliyor.

Sabun, alkol, dezenfektan jeller ve su ile devamlı maruz kalan cilt kontak tdermatite neden olur. El cildinde kuruma, kaşınma, kızarıklıklar ve çatlaklar gibi deformasyona uğramış cilde neden olabilir. Ayrıca virüse karşı verilen mücadele nedeniyle, cildi aşırı temizleme ürünlerine maruz bırakarak, cildin koruyucu bariyer özelliklerini de bozmuş oluyoruz.

Bu süreçte el sağlığını korumak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ellerin yıkama ve temizleme işlemlerinden sonra sık sık nemlendirici kremler yardımıyla nemlendirilmesidir. Nemlendirici kremler el tahrişlerinin önemli bir parçasıdır. Cilt üzerinde hasar görmüş koruyucu tabakanın onarılmasına yardımcı olur ve cildin nemli kalmasını sağlar. Elleriniz her yıkandıktan sonra ve gün boyunca sık sık cilt her kuruduğunda ihtiyaç duyuldukça tekrar uygulayın.

 

Siz de NEMLENDİRİCİ EL KREMLERİ ürünü için fason üretim yaptırmak isterseniz  buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday