CİLT SAĞLIĞININ OLMAZSA OLMAZI ‘TONİK’


Cilt tonikleri, cildi temizleme sonrasında geriye kalan kiri ve yağı yok ederek hem cildin temizlenmesine hem de cildin pH dengesinin korunmasına ve en önemlisi de, cilt bakım rutininde sonradan kullanılacak bakım ürünlerinin kolay emilimine yardımcı olur. AHA ve BHA tonikler ise ciltte peeling etkisi yaratarak izlerin, lekelerin ve renk eşitsizliklerinin giderilmesini sağlar.

 

Tonikler likit formdadır ve cilt temizlendikten sonra uygulanır. Gözenekleri temizlediği ve sıkılaştırdığı için özellikle akneli, sivilceli ve yağlı ciltlerin kullanımı için oldukça önemlidir. Ayrıca yaşlanma karşıtı bakımda ise, leke görünümünün azalmasını sağlarken, üzerine uygulanan kırışıklık kremlerinin ve serumların etkisini artırdığı için vazgeçilmez bir adımdır.

 

Cilt temizliği için önemli bir adıma sahip olan toniklerin faydalarını şimdi gelin yakından inceleyelim.

 1. Nemlendirme

Bazı tonikler nemlendirici özelliğe sahiptir. Cildi temizlerken nemlendirerek cildin daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

 1. Gözenek küçültme

Salisilik asit gibi asitler içeren tonikler, genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasını, sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller.

 1. Cildinizin pH dengesini ayarlama

Cildimiz doğal olarak asidiktir, tipik olarak 5 ila 6 arasında bir pH dengesi vardır. Ancak bu denge, sabunlar ve temizleme ürünlerinin alkali yapısından dolayı temizlikten sonra artabilir. Tonik kullanımı bu dengenin korunmasına yardımcı olur.

 1. Cilt bakım ürünlerinin etkisini arttırma

Toniklerin en önemli görevi, üzerine uygulanan krem ya da serumların etkisini artırmasıdır. Örneğin C vitamini serum uygulamadan önce cilde tonik uygulanarak, serumun etkisinin daha derinlere inmesini ve böylece daha çok etki göstermesini sağlamaktadır.

 1. Cilt yenileme ve renk eşitsizliklerini giderme

AHA ve BHA içeren salisilik asit tonik, niasinamid tonik ve glikolik asit tonik gibi ürünler ciltte peeling etkisi yaratarak leke görünümünün azalmasını, siyah noktalarının giderilmesini ve cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır.

 

 

 

Sizde TONİK FASON ÜRETİM yaptırmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için lab2@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  Müşteri temsilcimiz en kısa sürede cevap vericektir.
  👋 Nasıl yardım edebilirim?