Kozmetik ürün piyasaya sürmek istediğinizde işe başlarken izlenmesi gereken bazı yollar, yaptırılması gereken bazı testler vardır. Bunlardan bir tanesi kozmetik ürün içerisinde kullanılan koruyucunun etkinliğini kanıtlayan challange testtir.

Zorunluluğu ürüne göre değişebilmektedir. Mesela challenge test tek kullanımlık ürünler; alkol oranı %20 ve üzerinde olan ürünler, pH 3 ve altında olan ve pH 10 ve üzerinde olan ürünler, solvent bazlı ürünler, okside edici ürünler, su aktivitesi ≤0,75’den küçük olan ürünler için zorunlu değildir. Bu tip ürünler düşük mikrobiyolojik riske sahiptir. Bu tip ürünler dışındaki diğer kozmetik ürünlere challenge test yaptırılmalıdır.

Ürüne; Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Candida albicans ve Aspergillus brasiliensis mikroorganizmaları ile referans metotlara uygun sayıda mikroorganizma laboratuvar koşullarında aşılanarak süreç başlatılır. Test süresi yaklaşık 28 gündür.

Kısaca challenge / koruma etkinlik deneyi, bir kozmetik formülasyonun mikrobiyal etkiye karşı korunmasını değerlendirmek için kullanılır. Ürün güvenlilik değerlendiricisi de test sonucuna göre raporunu tamamlayacaktır.

Ixora olarak tüketici sağlığını ve güvenliğini ilk sırada tuttuğumuz için kozmetik ürünlerimizin challange testlerini yaptırıyor, mikrobiyal üreme gibi büyük bir problemden siz değerli tüketicilerimizi koruyoruz.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.
#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi #uretim #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday