Ekstrakt, bitki özü anlamına gelir. Bir bitkide birden fazla madde bulunur. Bunlar mineral, uçucu yağ, protein gibi çeşitli bileşenlerdir. Her bileşen farklı etkiler, sonuçlar oluşturur. Bitkilerin özel yöntemler ile elde edilen özlerine ekstrakt denir. Bitkilerden bu sayede en yüksek fayda ekstrakt sayesinde alınır. Extract, extraction kelimesinden türemiştir ve ayrıştırma anlamına gelir. Ayrıştırma işlemi istenilen maddenin özellikleri belirlenerek yapılır. Bu sayede ayrışma işlemi ile faydalı kimyasal bileşenler bitkiden ayrılır ardından sıvı bir formda çeşitli şekillerde ambalajlanabilir. Son derece faydalı ve birçok konu üzerinde etkili olan bu maddeler cilt problemleri içinde kozmetik ürünler içerisinde kullanılmaktadır.

Doğrudan bitkileri kullanmak yerine, ekstraktlarını kullanmak daha güvenli, basit ve etkili sonuçlar verebilir. Çünkü ekstraktlar, istenmeyen maddelerin uzaklaştırılıp, istenen maddelerin saf olarak elde edilmesi ile oluşur. Uygun ve güvenli hale getirilen ekstraktlar, belirli oranlarda kozmetik ürünlerin formülasyonlarına eklenir. Şampuan, sabun, krem, cilt bakım ürünleri ve bebek bakım ürünleri olmak üzere pek çok kozmetik üründe kullanılmaktadır.

 

Siz de ekstrakt içeren kozmetik ürünler için Fason Üretim yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday