Biberiye Yağı Nedir?

Fesleğen, adaçayı ve lavanta gibi bitkiler ile aynı familyadan olan biberiye bitkisinin yapraklarının çeşitli işlemler ile sıkılmasıyla elde edilen biberiye yağı, içeriğinde insan vücudu için faydalı vitaminler ve mineraller barındırıyor. Genellikle Akdeniz ikliminde yetişen biberiye bitkisinden elde edilen biberiye yağının geçmişinin Antik Çağ’a kadar uzandığı biliniyor. Biberiye bitkisinin tüm şifasını içerisinde barındıran biberiye yağı, insan vücuduna birçok farklı açıdan destek sunuyor.

 

Faydaları Nelerdir?

  • Birçok kişi tarafından gargara yapılarak kullanılan biberiye yağı, çok iyi bir dezenfektan olması sebebiyle diş eti iltihaplarının, ağız kokusunun ve çeşitli ağız sorunlarının giderilmesine yardımcı  oluyor.
  • Saç sağlığı açısından da oldukça faydalı olan biberiye yağı, düzenli olarak saç diplerine uygulandığı takdirde saç köklerinin güçlenmesini sağlayarak saç dökülmesi sorununun önüne geçtiği biliniyor.
  • Biberiye yağı, sıklıkla el ve ayaklarda oluşan mantar gibi rahatsızlığının giderilmesinde de etkili oluyor.
  • Hoş kokusu sayesinde biberiye yağı, kötü kokuların giderilmesinde de etkili olmaktadır.

 

Sizde Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday