Arbutin cilt lekeleri üzerinde etkili doğal bitki özlerinden elde edilen bir hammaddedir. Leke giderici özelliği bulunan arbutin bitkiseldir. Cilt lekeleri güneşin zararlı etkileri, yaşlanma, hormonal değişimler, kullanılan kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin yan etkileri, ilaçlar gibi çeşitli konulardan oluşabilir.

Arbutin ise bir glikozit olup cilt üzerinde hücreler arası enerji taşıyıcısı olan ATP enziminin arttırılmasına yardımcı oluyor. Ayı Üzümü bitkisinden damıtma yöntemi ile elde edilir.  Melanin cildin yapısında bulunan ve cilde eşit, doğal bir renk veren maddedir. Çeşitli sebeplerle yıpranmış ve lekelenmiş cilt üzerinde melanin dengesi bozulur.  Bazı bölgelerde renk hücreleri artışı ile koyulaşmalar görülür. Ve cilt lekesi olarak adlandırılır. Özellikle yanak, dudak üstü ve alın bölgesinde olabilir. Bu nedenle arbutin cilt beyazlatıcı bir madde olarak kullanılır. Buğday, armut kabuğu ve bazı gıdalarda çok az miktarda bulunur.

 

Sizde FASON ÜRETİM yaptırmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasını hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday