En yakınınızda bulunan herhangi bir kozmetik ürünü elinize alın. Çeşitli yazılar ve semboller göreceksiniz. Peki, o semboller ne anlama geliyor hiç merak ettiniz mi? En sık kullanılanları sizin için açıklayalım.

1-      Bu sembol; gördüğünüzde ürüne ait başka bilgilerin de olduğunu, ambalaja sığmayan bilgilerin ayrıca el broşürü ile tüketiciye verileceğini gösterir.

2-Kozmetik ürünün minimum dayanma süresi ile alakalı sembol; dayanma süresinin 30 ayı geçmesi durumunda, ürünün açıldıktan sonra güvenli kalabildiği süreyi ifade eder. Kavanoz kısmında 6,9,12,18,24,36 ay ya da ‘m’(İngilizce month kelimesinin temsilen) yazabilir.

3-     Minimum dayanma süresinin 30 ayı geçmemesi durumunda kullanılan bu sembolle birlikte, aynı zamanda rafta ne kadar süre ile güvenli kalabileceği bilgisi ambalaj üzerinde verilmelidir.

4- Ürünün hayvanlarda test edilmediğini gösterir.

5-Yanıcı, parlayıcı anlamı taşıyan bu sembol genelde alkolize edilmiş parfüm ya da basınçlı ambalajlarda satılan deodorant, traş köpüğü gibi ürünlerde bulunur.

6-Kullanılan ambalajın geri dönüşümlü olduğunu ifade eder. Bu sembolü gördüğünüz ürünleri geri dönüşüme göndermeyi unutmayınJ

7-  Ambalajın otomatik ve standardize edilen makine ile doldurulduğunu gösterir.

8- Ambalajda miktar bilgisi ile birlikte kullanılır ve rakamsal olarak ürünün miktarını ifade eder.

9-Bu sembol ürünün güneş filtresi içerdiğini gösteren UVA sembolüdür.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#ankarafason #ankarafasonkozmetiküretimi #ankara #fason #kozmetik #uretimi #üretimi #uretim #üretim #kozmetik #firmaadınauretim #firmaadinaüretim #kendimarkamlauretim #kendimarkamlaüretim #fasonserumuretimi #fasontirnakserumuuretimi #fasonkişiselbakımurunleriuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday