Argan yağı, yalnızca Fas’ta yetişen Arganio Spinosa adlı ağacın çekirdeklerinden üretilen bitkisel bir yağ türüdür. Bu ağaçta yetişen cevizlerin içinden çıkarılan özel çekirdekler, bir dizi işlemden geçirilerek yağ haline getirilir. Hayat ağacı olarak da anılan Arganio Spinosa oldukça dikenli bir bitki olduğu için meyvelerini ve çekirdeklerini toplamak da bir hayli zordur. Günümüzde halen geleneksel yöntemler kullanılarak elde edilen argan yağı, içeriğindeki vitaminler sayesinde cilt ve saç bakımında oldukça değerli bir bileşen olarak kabul edilir.

 

Argan yağının cilde faydası oldukça fazladır. Faslı kadınlar, ciltlerinde uzun süre güneşe maruz kalmaktan kaynaklı oluşan pigment sorunlarını ve güneş lekelerini gidermek için argan yağı kullanır. Bu değerli yağın içeriğinde yer alan E vitamini, onu etkili bir nemlendiriciye dönüştürür. Antioksidan içeriğiyle birleşen E vitamini, ciltteki hücre yenilenmesi sürecini destekler ve hızlandırır. Öte yandan, argan yağında bulunan yağ asitleri, cildin elastikiyetini korur ve güçlendirir. Böylelikle erken yaşlanma belirtilerine ve kırışıklıklara karşı koruyucu etki oluşturur.

Kısacası argan yağının yüze faydaları arasında cildi nemlendirmek, beslemek, güçlendirmek ve cilt tonunu eşitlemek bulunur. Ayrıca, özellikle ergenlik ya da hamilelik dönemi gibi süreçlerde vücutta oluşan çatlakların görünümünü azaltmak için de argan yağı kullanılabilir.

Argan yağının güçlü bir E vitamini deposu olması, onu saç bakımında da oldukça önemli bir içeriğe dönüştürür. Antioksidan ve nemlendirici etkili argan yağı, saç köklerini besleyerek saç derisine nem desteği sağlar. Bu sayede saç tellerindeki kuru ve cansız görünümün giderilmesine, saçların ışıltısını ve yumuşaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olur.

 

 

Sizde Fason Güneş Kremi Üretimi yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli. +90 312 309 27 06 numarasına hafta içi 09:00-18:00 arası arayabilirsiniz.

Sorularınız için info@daglarkozmetik.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fason üretim yaptığımız diğer tüm ürünlerimizi incelemek / numune sipariş vermek için burayı tıklaya bilirsiniz.

#fasonkozmetikuretimi #fasonuretim #kozmetikuretimi

    × Whatsapp İletişim Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday